Všechno to vlastně začalo někdy na podzim 2008 kdy jsme se společně s tátou rozhodli zrekonstruovat bývalé sociální zařízení truhlářské provozovny.

Potom jsme si řekli že bychom mohli trochu zušlechtit nevyužitou místnost (bývalý sklad olejů), která měla plechové vrata jenž jsme vyměnili za dvě malebná okénka která místnost teprve ukázala v novém světle. Sociálky a sklad olejů spolu sousedí a dělí je příčka do které zbývalo vybourat otvor pro dvoukřídlé dveře a bylo jasno. A tak po večerech a sobotách, nedělích začal vznikat nový prostor, ale co se v něm bude dít bylo tenkrát ještě ve hvězdách. Někdy v lednu 2009 jsem byl na koncertu Zdeňka Vřešťála z Neřež a po pár sklenkách vína jsem sebral odvahu a oslovil ho s nápadem malého klubu v malém městě někde u Rakovníka.  Záměr se mu líbil a tak jsme se dohodli, že až se bude blížit čas otevření ozvu se a kapela Neřež nám to otevře takovým malým mejdanem. A od té doby začalo mé „mlžení“ v dobrém slova smyslu a vlastně nikdo moc nevěděl k čemu se schyluje.

Během jara,léta a podzimu 2009 za pomoci místního instalatéra, elektrikáře, zedníka, pár kamarádů, nezbytného paklíku bankovek a spousty odříkání jsme uvedli prostor do ucházejícího stavu. Díky místní kapele Jesenická banda, ve které jsem dříve hrál se podařilo zvědavé okolí přesvědčit,  že vlastně vzniká jakási zkušebna pro tu naši kapelu. Zas taková lež to vlastně ale nebyla, protože to tak necelé dva roky bylo.

Někdy první týden v listopadu 2009 jsme s Jesenickou bandou umístili zvukovou aparaturu a začalo se zkoušet. Vzpomínám si,  že původně měl být ten zahajovací mejdan 5.12.2009 na Mikuláše, ale pak se to o týden odložilo na 12.12.2009. Tak jsme si udělali s kapelou takovou veřejnou zkoušku a pozvali pár známých a kamarádů. Z té doby si taky pamatuji jak mne neskutečně pálili oči,  protože jsme tam samozřejmě kouřili a malý větrák ve stropě prostě nestíhal. Od té doby jsem měl jasno, že to musí být nekuřácké prostředí.

V roce 2010 jsme na firemní webové stránky Truhlářství přidali sekci hudební klub Truhlárna, kde jsme zavedli pravidla pro členy klubu a začali pořádat hudební večery s různými muzikanty, celkem se jich udělalo 10. V roce 2011 bylo večerů celkem 13 a klub se  pomalu začal dostávat do podvědomí lidí z Jesenice a blízkého okolí.

Martin Louženský

Martin Louženský
V Jesenici, l.p. 2008

© 2024 Martin Louženský
Na tomto webu používáme pouze technicky nezbytné soubory cookies.